EL: Fener ispustio Efes za nastavak ponora, Larkin blistao, Srbi dobri

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče u njihovoj Ulker areni, u duelu turskih timova, sa 89.84, nakon preokreta.

Tim našeg Saše Đorđevića je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, kada su dostigli +12 (18-6), međutim već su tu pokazali oscilacije jer je na kraju tog dela ipak vodio Efes sa 20-18.

Drugi kvartal je prošao u potpunom egalu, iz kog su ipak žuto-crni izašli kao dobitnici, pa su na poluvremenu imali višak od 5 poena (41-36).

I treća deonica prošla je u znaku oscilacija, kada je Efes prvo došao do izjednačenja (51-51), ali je Fenerbahče u poslednju četvrtinu ušao sa dvocifrenom prednošću (67-56).

U poslednjem delu domaći su polako smanjivali zaostatak, dok na samom kraju nisu prešli u vođstvo i postigli krajnji rezultat.

Najefikasniji na utakmici bio je Šejn Larkin sa 25 poena, uz čak 7 asistencija, dok je za Fener Šejok upisao 18.

Vasilije Micić je imao 14 poena, uz 2 skoka i 3 asistencije, dok je Marko Gudurić u dresu Fenera zabeležio 9 poena, uz 3 skoka i 4 asistencije. Petrušev je bio nešto manje efikasan, sa samo 2 poena i isto toliko skokova.

U narednoim kolu Fenerbahče će ugostiti Monako, a njihov današnji rival Barselonu.