Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet krenuli su sa trenažnim procesom i pripremama za novu sezonu.
Ostvarili su pobede u dosadašnjim prijateljskim utakmicama. Očekuju i da im se pridruže igrači kada završe obaveze u reprezentacijama na Mundobasketu.
Jedan od novih igrača crveno-belih za ovu sezonu je i Adam Hanga. Mađarski košarkaš je za Meridian govorio o raznim temama.
Posle Reala hteo je da nastavi u Evroligi, želeo je da ostane u Španiji ali tamo nije bilo opcija posle 13 provedenih godina sa porodicom.
Kazao je za ovaj portal da je jedina konkretna ponuda bila Zvezdina i da su se brzo i lako dogovorili. Pre toga je razgovarao sa Duškom i odmah potpisao ugovor naredni dan, rekao je Hanga za Meridian.
Izjavio je i da ga crnogorski stručnjak vidi na sve tri pozicije od 1 do 3. Istakao je da ni sa kim od bivših igrača nije govorio o novom klubu znajući već kakva joj je tradicija i želja da budu u vrhu Evrolige.
Kada je video koga je sve Zvezda potpisala prepoznao je da su to velike ambicije kao spoj mladih i iskusnih igrača u Evropi.Rekao je i da rivalstva izvlače najbolje iz timova pozivajući se na iskustvo igranja za Real i Barselonu a sada će ponovo nastupati protiv Partizana, zaključio je Hanga u opsežnom razgovoru za pomenuti portal.
Zvezda u subotu putuje na turnir u Italiji a tada od 20:30 igraju protiv Dinamo Sasarija.