Alkaraz u osmini finala turnira u Šangaju

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao s eu osminu finala turnira u Šangaju. On je savladao Britanca Danijela Evansa sa 2:0 u setovima 7:6,6:4.

Evans je u prvom setu prvi stigao do brejka, poveo je 4:1, ali je Španac uspeo da oduzme servis rivalu u sedmom gemu i vratio set u egal.

Ušlo se u taj brejk, koji je počeo spektakularnim poenom Alkaraza, koji je napravio mini brejk, preuzeo vođstvo i sa 7:1 stigao do vođstva od 1:0 u setovima.

I u drugom delu igre, Britanac je prvi uzeo servis rivalu za 2:1, ali je Alkaraz momentalno vratio brejk. U petom gemu je Evans propustio tri vezane brejk šanse i to je prelomilo meč. Španac je u desetom gemu iskoristio brejk i meč loptu.

U narednom kolu će igrati protiv Bugarina Dimitrova.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

Barsa se vratila na vrh na Kanarskim ostrvima (VIDEO)

Fudbaleri Barselone ponovo su zaseli na čelo tabele Primere. Oni su savladali kao gosti Las Palmas 0:2. Oba gola su...

POVEZANE OBJAVE