SERIJA A: Milan raspucan, petardom do drugog mesta! (VIDEO)

Fudbaleri Milana obezbedili su drugo mesto u Seriji A dva kola pre kraja. Ubedljivo su na San Siru slavili protiv Kaljarija sa 5:1 u 36. kolu.

Rosoneri su dominirali po posedu i šutevima u prvom poluvremenu. Ipak su uspeli da probiju bedem gostiju sa Sardinije.

Ismael Benaser postigao je vodeći gol u 36. minutu nakon odbitka.

Taj gol je bio i jedini u prvom delu. Na isteku 15 minuta drugog dela, Pulišić je na dodavanje Leaa povećao prednost u 59. minutu. Portugalac pre toga pogodio prečku.

Kaljari je samo za četiri minuta od pogotka Amerikanca, smanjio na 2:1 preko Nandeza. Rejnders vratio dva gola prednosti Milanu u 74. minutu. Ubrzo se i Leao upisao u listu strelaca za 4:1 od 83. minuta.

Kristijan Pulišić postavio je konačnih 5:1 u 89. minutu.

Rosoneri sada na drugom mestu imaju nedostižnu razliku u odnosu na Bolonju i Juventus. Kaljari će se u naredne dve runde žestoko boriti za opstanak, jer ima samo tri boda više od Udinezea, koji je prvi ispod crte.