NIŠTA OD SVETSKOG PRVENSTVA: Rukometaši nadoknadili minus iz prvog meča, ali nisu izdržali

Srpska rukometna reprezentacija nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo, uprkos pobedi nad Špancima u revanšu, odigranom u Spensu, sa 25-22.

Iako su plasman na najveću smotru rukometa imali u rukama i vodili sa čak šest golova prednosti, na kraju naši nisu ispeli da nadoknade 4 gola manjka (32-28) iz Španije.

Naši rukometaši su u ranoj fazi utakmice stekli pet gola prednosti i održavali je tokom čitavog prvog poluvremena, tako često u rukama imajući rezultat koji nas vodi na prvenstvo sveta.

Na polovini utakmice je Srbija vodila sa 15-11, tako da je gotovo sve bilo na nuli, uz domaći teren i veliku podršku.

Tokom drugog poluvremena su čak uspeli da povedu i sa šest golova prednosti, ali su gosti serijom od četiri gola prišli na 21-19, a ovaj deo utakmice se nažalost na kraju ispostavio i odlučujućim.

Tako našu selekciju ipak nećemo gledati na smotri najboljih reprezentacija sveta početkom sledeće godine.