UZ EVROGOL OTAVIJA: Mitrović za remi u derbiju! (VIDEO)

Fudbaleri Al Nasra i Al Hilala odigrali su nerešeno 1:1 u derbi susretu 32. kola prvenstva Saudijske Arabije. Aktuelni šampion je gubio od samog početka. Na kraju uspeo da dođe do boda iako je borba za titulu već rešena.

Domaćin je poveo već u prvom minutu. U strelce se upisao Otavio. Golčinom posle manje od 30 sekundi igre. Potom i taj skor ostao do kraja meča

Novi šampion je potom preuzeo posed lopte. Ali nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg gola pred poluvreme. Oba tima po jedan šut imali su u okvir gola. Ali je presudio udarac iz 24 sekunde duela nakon prvih 45 minuta igre.

Hilal je i u drugom delu diktirao tempo po posedu lopte i broju šuteva. Ali nisu uspevali da iskoriste šanse. Sergej Milinković Savić je u 63. minutu dobio žuti karton.

Gol Otavija nije ostao jedini na meču. Hilal je u samom finišu nadoknade izborio bod. Nad Abdulhamidom sviran je penal, koji je realizovao Aleksandar Mitrović.

Oba tima uz Al Ahli obezbedili su naredne sezone učešće u azijskoj Ligi šampiona.