Angelina Topić sigurno do finala Evropskog prvenstva!

Mlada srpska atletičarka Angelina Topić plasirala se u finale Evropskog prvenstva, koje se održava u Rimu.

Ona je u kvalifikacijama svoje primarne discipline skoka uvis preskočila normu od 1,92, koja je bila potrebna za finale.

To je učinila iz drugog pokušaja, i bila jedna od samo šest takmičarki koje su uspele u tome.

Prethodno je Angelina iz prvog pokušaja preskakala visine od 1,81, 1,85 i 1,89 metara.

Predstavnica Crne Gore Marija Vuković, koja se pre dve godine nešla na postolju, nije uspela da uđe u finale, nakon što je tri puta rušila lestvicu na visini od 1,76 metara.

Angelina je na ovom prvenstvu najmlađi naš predstavnik, ali i jedna od najvećih uzdanica. Ona brani bronzano odličje od pre dve godine, koje je osvojila sa samo 17 godina.

Na ovom prvenstvu takmičiće se i u skoku udalj, gde će nas predstavljati i Milica Gardašević.

Večeras nisu bili uspešni naši takmičari u bacanju kugle Asmir Kolašinac i Ermin Sinančević, koji nisu prošli kvalifikacije. Kolašinac je završio na 18. mestu, dok je Sinančević, branilac srebrne medalje sa prošlog prvenstva, tri puta prestupio.

Aleksa Kijanović se nije plasirao u polufinale trke na 100 metara, pošto je završio kao poslednji u svojoj kvalifikacionoj grupi.

SAOPŠTENJE: Radnički 1923 odgovorio Mrkeli

Fudbalski klub Radnički iz Kragujevca nije ostao imun na izjave sprotskog direktora Zvezde Mitra Mrkele o njima i njihovom...