KOLAKOVIĆ POSLE AMERIKANACA: Demonstritali su sjajnu odbojku u važnim trenucima

Odbojkaši Srbije, izgubili su od SAD-a 3:1 na turniru Lige nacija u Otavi.

Orlovi su i dalje zadržali 9. mesto na FIVB rang listi. Što je dovoljno za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Nakon duela sa Amerikancima oglasio se i selektor Igor Kolaković.

Mislim da smo igrali dobar meč. Možda jedino zadnji set nismo bili na nivou. I drugi rezultatski, ali smo bili tu. Trudili smo se da ostanemo u igri, ne zbog ove utakmice, već i zbog čitavog turnira i narednog turnira u Sloveniji. Imali smo šansu u trećem setu, ali je i Amerika demonstrirala sjajnu odbojku, naročito u važnim trenucima. Sve lopte su prešle na njihovu stranu i treći set je otišao u nepovrat. Šteta, možda smo igrali ponajbolju utakmicu u odbojkaškom smislu. Amerika je jedan od najboljih timova na svetu, imali smo priliku danas da dosta učimo, rekao je on.

Naredni rival našem timu je Argentina u noći između subote i nedelje. Orlovi u Ligi nacija imaju skor 2-6, ali moraju skupljati bodove kako bi zadržali pomenuto 9. mesto na FIVB rang listi.