NESTVARNI DABL DABL: Novo blistavo veče Mirotića, Armaniju pehar!

Košarkaši Armanija osvojili su 31. titulu prvaka Italije. U četvrtom meču serije slavili su protiv Virtusa 85:73. Od početka do kraja odigrali savršen meč.

Prva četvrtina je bila egal, a +1 imao Virtus. U drugoj je Armani pojačao tempo. Dopustili timu iz Bolonje samo 13 poena za +10 na poluvremenu (46:36).

Nikola Mirotić je već za 20 minuta imao čak 18 poena a u trećoj utakmici ukupno ubacio 21 koš. Virtus je sa 12 koševa predvodio Ajzeja Kordinije.

Sredinim trećeg perioda je Armani stigao i do +17 (56:39). Sa +16 ušli u poslednji period. Nešto bolje ga je počeo Virtus u želji da se vrati u meč. Prišli na -7 u minut i po pre kraja, ali to je bilo sve. Armani je podigao trofej.

Nikola Mirotić je imao 30 poena i 12 skokova kao najbolji pojedinac meča. Pratili su ga Meli sa 12 i Šilds sa 10 poena. Ajzeja Kordinije ubacio je 21 poen za Virtus

Kraso heroj Obale Slonovače, Điga učestvovao u velikom iznenađenju (VIDEO)

U 1. kolu kvalifikacija za Kup Afričkih Nacija, branilac trofeja Obala Slonovače je savladala Zambiju 2:0. Strelac oba gola bio...