Švajcarci pokvarili veliko dostignuće kapitena Mađarske na startu Evropskog prvenstva (VIDEO)

Fudbaleri Švajcarske savladali su u kelnu Mađarsku na startu grupe A Evropskog prvenstva sa 3-1.

Švajcarci su poveli već u 12. minutu, kada je Kvado Dua iskoristio odličnu dubinsku loptu Abišera i pogodio za 1-0.

Abišer se potom u poslednjem minutu prvog dela igre i sam upisao u strelce i povisio na 2-0 efektnim golom sa dvadesetak metara.

Mađarska je konačno u 66. minutu prepolovila zaostatak. Dominik Soboslai je u danu kada je postavo veliki rekord pokazao svoje umeće i precizno centaršutom naciljao Barnabas Vargu, koji je glavom u padu smestio loptu u gol za 2-1.

Međutim, Mađari nisu na tom talasu uspeli da izjednače – štaviše. Do kraja je izgledalo kao da su Švajcarci u zaostaku, pošto su napadali sve vreme. Nekoliko velikih prilika uspeli su da odbrane Mađari, čak i da izbacuju loptu sa gol-linije, ali gol koji je visio u vazduhu je na kraju i viđen.

Brel Embolo je u zaustavnoim vremenu iskoristio “poklon” iskusnog Vilija Orbana, kada mu je praktično uručio loptu, nakon čega je napadač Monaka lobovao golmana Gulašija i tako postavio konačan rezultat.

Prethodno je juče domaćin Nemačka bio ubedljiv na otvaranju u ovoj grupi.

U narednom kolu se 19. juna sastaju Nemačka i Mađarska, odnosno Škotska i Švajcarska.