EURO: Francuska autogolom do pobede, kraj za Mbapea!? (VIDEO)

Selekcija Francuske došla je do pobede u 1.kolu grupe D pošto su savladali Austriju 1:0.

Meč je u prvih 30-ak minuta pripao Austriji, koja je imala jednu veliku priliku koju je odbranio Majk Manjan.

Ipak, Francuska je stigla prva do vođstva i to dosta srećno. Mbape je probio po desnoj strani, poslao loptu u sredinu, a tu je Veber nesrećno loptu poslo u sopstvenu mrežu.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku Francuska je imala idealnu priliku da rezultatski zatvori meč. Mbape je sam izašao ispred gola Austrije, ali je jako loše šutirao i poslao loptu daleko od stative.

Ausstrija je nastavila da napada. Nije imala velike šanse, ali je “visila” pred golom Francuza.

Mpabe je morao da napusti meč u samom finišu pošto je pogodio glavom u rame igrača Austrije i nos mu je obilno krvario, čak je izgledalo i da ga je slomio.

U nadoknadi, Austrija je napravila jednu dobru priliku, ali je završeno 1:0.