EURO 2024: Po pljusku u Dortmundu, Turska sigurna uz evrogol zvezde Reala! (VIDEO)

Fudbaleri Turske pobedili su Gruziju sa 3:1 u prom meču F grupe Evropskog prvenstva. Ni loši vremenski uslovi nisu pokvarili zanimljivu utakmicu gde je Gruzija postigla debitantski pogodak na velikim turnirima.

Turska je inicijativu krunisala u 25. minutu pogotkom Muldura. Potom je Kenanu Jildizu poništen gol da dupliraju prednost.

Tada je meč postao još dinamičniji, pošto su Gruzini izjednačili u 32. minutu pogotkom Mikautadzea. On je loptu smestio u bliži ugao golmana. Ovo je bio i prvi gol te selekcije na velikim takmičenjima.

Nerešenim rezultatom se završilo prvo poluvreme, iako je Turska postigla gol više.

Turci su u 66. minutu došli do nove prednosti. Upisao se napadač Real Madrida Arda Guler. Uz pravi evrogol. Trijumf je u nadoknadi overio Artukolu.

Večeras u ovoj grupi Portugal igra protiv Češke.

FSS: Apel navijačima za meč Srbija – Španija

Kako se bliži utakmica protiv Španije u kojoj naša A reprezentacija startuje u novom ciklusu Lige nacija kao član...