KAD JE BILO NAJVAŽNIJE: Veliki povratak Orlova, pala Kuba na putu ka Parizu!

Odbojkaši Srbije savladali su Kubu posle pet setova na turniru Lige nacija u Ljubljani. Orlovi su uspeli da nadoknade dva seta manjka u direktnom duelu važnom za plasman na OI u Parizu.

Po setovima 22:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:12

Kuba je furiozno počela prvi set i povela 4:0 i 5:1. Od tad su rivali našeg tima držali +3. Potom i rutinski priveli set kraju povevši sa 1:0. Iako je naš tim prišao na 24:22 serijom 3:0.

Srbija u drugom setu nije dozvolila rivalu da se odmah na startu odlepi. Ali su jurili minimalni zaostatak. Nakon 16-og poena, Kuba je povela 9:7. Naš tim se vratio i poravnao na 10:10, kasnije prešao u vođstvo 14:12. Kubanci uzvratili za 17:17 i vratili dva poena viška. Povedu i sa 22:19. Potom stignu do 2:0 naši protivnici.

U ranoj fazi trećeg seta, Srbija je povela 5:3. I kasnije 7:4. Posle 15 odigranih poena imali smo +5 (10:5) i kasnije se raspucali naši momci. Dozvolili da od 14:7, Kuba priđe na 14:10. Naš tim imao odgovor na to i smanjio na 2:1 u setovima.

Kubanci su početkom 4. seta vodili minimalno. Posle 24 poena u setu, Orlovi su poveli 13:11. Na ulasku u finiš tog dela igre bilo je +1 za naš tim, sve dok se nismo odvojili na 20:18. Kasnije i +4 (23:19). Orlovi su iskoristili drugu set loptu i poravnali na 2:2 napravivši veliki povratak.

Odlučujući deo igre počeli smo sa 4:1 nakon serije 3:0. Kuba izjednačila na 5:5. Kako se set bližio kraju, viđena je rezultatska klackalica. Naš tim je uspeo da stigne do dve meč lopte i iskoristi odmah prvu.

Najbolji je sa 21 poenom bio Dražen Luburić. Pratio ga je Miran Kujundžić sa 15 poena. Kubance je predvodio Lopez sa 21 poenom uz 16 Janta.

Naredni meč u Sloveniji naš tim igra protiv Turske za dva dana od 20:30.

Borac poražen u još jednom pripremnom meču sa ABA ligašem

Košarkaši Borca iz Čačka odigrali su treći pripremni meč pred početak ABA lige. Posle pobede nad Jenisejem i poraza...