ORLOVIMA ĆE BITI TEŠKO: Danci odoleli Englezima! (VIDEO)

Fudbaleri Danske i Engleske podelili su bodove 1:1 u drugom kolu Grupe C Evropskog prvenstva. Prethodno se istim rezultatom završio meč Srbije i Slovenije. Danska je u ovom duelu pokazala veoma dobru igru i čak sa preko 10 šuteva ka golu Pikforda.

Englezi su početnu inicijativu krunisali u 18. minutu. U vođstvo ih je doveo Hari Kejn. Prvo je Voker, a potom i napadač Bajerna iskoristio nesmotrenost u odbrani protivnika.

Onda su Danci zaigrali mnogo bolje i nivelisali posed. U 34. minutu izjednačili preko Hjulmanda. Koji je iz daljine šutirao u bliži ugao Pikforda.

Tako se i završio prvi deo, sa čak četiri šuta u okvir gola Danske naspram samo 2 Engleza.

Fil Foden je na početku drugog poluvremena pogodio stativu u 55. minutu. Obe ekipe su bile aktivne i šutirale ka golu. Do kraja nije bilo promene rezultata.

Srbija sada ima bod na dnu grupe, Slovenija i Dankska po 2 a Englezi četiri na čelu. U poslednjem kolu se 25. juna susreću Slovenija-Engleska a naš tim protiv Danske.