EURO 2024: Raspoložena Austrija, Poljaci pred eliminacijom! (VIDEO)

Fudbaleri Austrije savladali su selekciju Poljske sa 3:1 u drugom kolu D grupe Evropskog prvenstva. Tako zadržali šanse za osminu finala, dok su Poljaci upisali drugi poraz i to sveli u domen teorije.

Austrija je bolje počela meč. Imala posed na svojoj strani što je iskoristila u 9. minutu. Vodeći gol postigao je Trauner, fudbaler Fejenorda. Lepo je glavom zahvatio loptu u bliži ugao Vojćeha Šćesnog.

U 30. minutu su Poljaci izjednačili golom Krištofa Pjonteka. Odmah na debiju na EP. Mogla je Poljska i do potpunog preokreta. Patrik Penc je odbranio Zjelinskom u nadoknadi šut iz slobodnjaka.

U drugom poluvremenu, Austrijanci su vratili prednos. Napadač Lajpciga Baumgartner pogodio je za 2:1 u 67. minutu.

Desetak minuta kasnije, Marko Arnautović je realizovao penal za 3:1. Nakon prekršaja golmana Juventusa nad Marselom Sabicerom. To je bio konačan rezultat duela.

U derbiju ove grupe od 21 sat sastaju se Holandija i Francuska.

ZVEZDIN NOVAJLIJA PRED NOVU SEZONU: Lični cilj je u ravni sa timskim

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, nastavljaju sa utakmicama u pripremnom periodu. Nakon trijumfa protiv Hapoel Tel Aviva, gostovaće Olimpijakosu. Jedan od novajlija...