EURO 2024: Šaparenko zablistao, Ukrajinci srušili Slovake! (VIDEO)

Fudbaleri Ukrajine savladali su Slovačku 2:1 u drugom kolu E grupe Evropskog prvenstva. Iako su zaostajali, preokrenuli su i trijumfom zadržali nade za plasman u osminu finala. Slovačka je propustila meč loptu nakon odličnog meča i trijumfa nad Belgijom.

Terensku inicijativu su Slovaci krunisali u 17. minutu. Ponovo je strelac Ivan Šranc koji je bio junak pobede nad Belgijom.

Taj gol je bio i jedini u prvom delu susreta. Ukrajinci su se stabilizovali što se poseda tiče. A nivelisali i udarce ka golu. Mada su Slovaci imali više onih u okvir.

Na isteku uvodnih deset minuta u drugom delu, Ukrajina je izjednačila. Pogotkom Šaparenka iz 54. minuta. Na ovom šampionatu prvi za Ukrajince posle poraza 3:0 protiv Rumunije.

Potom su potpuno preokrenuli Ukrajinci. Raspoloženi Šaparenko je asistirao Romanu Jaremčuku u 80. minutu za 2:1. Što je bilo dovoljno za trijumf.

U ovoj grupi, od 18 časova igraju Rumunija i Belgija.