SJAJAN OTPOR ORLOVA: Srbija pala posle drame, Pariz sve bliže!

Odbojkaši Srbije poraženi su od Poljske nakon pet setova u meču turnira Lige nacija u Ljubljani. Naš tim uspeo je da osvoji vredne bodove za poraz 3:2 i veoma je blizu da se plasira na OI. Na početku taj brejka propustili smo izglednu šansu da ovaj meč okrenemo u svoju korist protiv najbolje selekcije sveta.

21:25, 25:21, 18:25, 25:22, 11:15

Odmah na startu je Poljska povela 4:1. Potom tu prednost održavali (12:8). U finišu seta imali maksimalnih +6 (20:14). Srbija je napravila veliku seriju i prišla na -1 (22:21). Poljaci su serijom 3:0 rešili set u svoju korist i poveli sa 1:0.

Orlovi su drugi set počeli sa 3:1. Potom i 7:4. U kasnijoj fazi seta je bilo +6 za Srbiju (15:9). Poljaci da priđu na -2 (16:14). I sa 4:2 izjednače na 18:18. Naš tim vratio prednost 21:19 u uzbudljivoj završnici seta, a kasnije i izjednačio.

U trećem setu, Poljska se prva odlepila na 4:2 i održavala u ranoj fazi +3. Ubrzo su se odvojili na +8 (15:7). Kasnije je to najboljem timu sveta bilo dovoljno da povedu sa 2:1.

Srbija na početku četvrtog seta je jurila prednost rivala. Onda se igralo poen za poen. U sredini seta je Srbija imala poen viška. Potom smo stigli na velikih +3 (19:16). Ali je poljska odgovorila sa 4:2 i prišla na 21:20 u korist našeg tima. Srbija je imala dve set lopte da izbori taj brejk. Odmah je iskoristila prvu i ušlo se u peti set.

Na početku odlučujućeg dela igre, izabranici Igora Kolakovića poveli su 5:2. Ali je Poljska odmah uzvratila i poravnala na 5:5. Pa prešla u vođstvo i odlepila se na 10:8 i 12:9. Ubzo su slavili.

Najbolji u našem timu, bili su Marko Ivović sa 14 poena i Nedeljković sa 11. Bolaž je sa 23 poena bio neumoljiv kod pobednika.

Našem timu preostaje sutra da od 20:30 odigra duel sa domaćinom Slovenijom. Ukoliko Poljaci pobede Kubu, Srbija ide u Pariz. U drugom slučaju bi nam vrlo verovatno tad bila potrebna pobeda protiv Slovenaca.