EURO 2024: Španci sa pola gasa, Zakanji rastužio Hrvate! (VIDEO)

Večeras su se u grupi B Evropskog prvenstva igrali dueli trećeg kola. Španci su bez poraza završili grupnu Fazu, dok su Hrvati nisu uspeli da se izbore za drugo mesto.

Furija je slavila protiv Albanije 1:0.

I sa izmenjenom postavom, Španci su od početka dominirali. To krunisali u 13. minutu pogotkom Ferana Toresa za 1:0. To je i bio jedini pogodak u prvom delu.

Španija je imala loptu u nogama i više šuteva. Albanci samo jedan u okvir, a pokušaj Aslanija odbranio je David Raja.

Tim Luisa De La Fuentea je u drugom poluvremenu praktično odrađivao posao.

Hrvatska je u nadoknadi meča izgubila drugo mesto u grupi. Odigrali su 1:1 sa Italijom.

Italijani i Hrvati su prvo poluvreme odigrali bez golova. Azuri više šutirali, a Hrvati više držali loptu u posedu.

Hrvati su poveli u 55. minutu golom Luke Modrića, koji je minut ranije promašio jedanaesterac. Sučić je ubacio, Donaruma odbranio udarac Budimira na koji je natrčao zvezda Reala. Koji je tako postao najstariji strelac na Evropskim prvenstvima.

Taj gol kasnije Hrvatima nije doneo drugu poziciju. Mateja Zakanji obezbedio je bod Italiji za drugo mesto.

A donekle i dobre vesti za Srbiju pred duel sa Danskom.

Standings provided by Sofascore

Bogdanović veruje u ostanak Pešića, govorio i o potencijalnom sastavu za Evrobasket

Kapiten srpske košarkaške reprezentacije Bogdan Bogdanović gostovao je večeras u emisiji "Oko" na RTS-u, gde je govorio i o...