EURO: Gruzija bacila na kolena Portugalce i prošla sa trećeg mesta, Turci slavili tek u nadoknadi uz igrača više tokom većeg dela utakmice (VIDEO)

Poznati su svi učesnici nokaut faze Evropskog prvenstva u fudbalu, nakon raspleta u grupi F.

Turska je savladala Češku sa 2-1 i obezbedila prolaz sa drugog mesta. Česi ostaju poslednji u grupi sa samo jednim bodom.

Česi su od 20. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Barak zaradio dva žuta kartona za kratko vreme.

Ipak, dugo su odolevali, sve do 51. minuta, kada je Hakan Čalhanoglu doneo prednost od 1-0 Turskoj.

Česi su i sa igračem manje uspeli da izjednače u 66. minutu posle nespretne reakcije turskog golmana Merta Gunoka.

Međutim, Turci su došli do pobede u zaustavnom vremenu golom iskusnog Čenka Tosuna.

Gruzijci su bacili na kolena Portugal pun fudbalskih zvezda, i tako pobedom od 2-0 obezbedili prolaz sa treće pozicije.

Već u drugom minutu je jedan od najboljih fudbalera sveta Hviča Kvaračkelija postigao gol posle kontre i dodavanja Mikautadzea.

Mikautadze se potom u 57. minutu i sam upisao u strelce, kada je realizovao penal, koji je dosuđen zbog faula Antonija Silve u šesnaestercu.

Portugalci kao prvoplasirani prolaze u drugu fazu uprkos porazu, dok je Gruzija bila druga na listi najuspešnijih trećeplasiranih selekcija, iza Holandije. Na ovaj način su prošle i Slovačka i Slovenija.

KONFLIKT POSLE MEČA: Barcokas i Jasikevičijus “u klinču”, igrači razdvajali (VIDEO)

Šarunas Jasikevičijus je sa Fenerbahčeom kao domaćin savladao Olimpijakos u prvom kolu Evrolige. Meč je obeležio i detalj sa kraja...