EURO 2024: Nadahnuti Švajcarci izbacili branioca titule! (VIDEO)

Fudbaleri Švajcarske, prvi su četvrtfinalisti Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Oni su danas u Berlinu savladali branioca titule Italiju sa 2:0. U duelu gde su većim tokom bili bolji protivnik.

Italijani su odmah u 9. minutu naišli na veliki problem. Povredio se jedan od stubova odbrane, Nikolo Barela. Ali se ubrzo vratio igri.

Švajcarci nisu iskoristili inicijativu. Veliku šansu je propustio Brel Embolo u 24. minutu. Dinarima mu je odbranio situaciju 1 na 1.

Sajdžije su povele u 37. minutu. Prednost je doneo Remo Frojler. Tim se golom završilo prvo poluvreme gde je Švajcarska bila bolji rival. Bilo bi ubedljivije da nije Donaruma ponovo dobro intervenisao na početku nadoknade.

Odmah na startu drugog dela Ruben Vargas je povisio na 2:0. Od tada se rezultat nije menjao.

U borbi za polufinale, Švajcarska čeka pobednika meča Engleska-Slovačka koji je na programu sutra od 18 sati. Večeras od 21 čas domaćin Nemačka igra protiv Danske.