Španija ide dalje: Ubedljiva pobeda nad Gruzijom

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je Gruziju rezultatom 4:1 u osmini finala Evropskog prvenstva.

Povela je Gruzija u 17. minutu utakmice, iako su se branili sve vreme. Oni su u 17. minutu poveli  autogolom, praktično iz prvog napada ka golu protivnika. Na ubačenu loptu sa desne strane Le Norman nije dobro reagovao i poslao ju je u svoju mrežu. Španije je do izjednačenja stigla u 39.minutu,  Vilijams je odložio loptu na 16 metara gde je bio Rodri, koji je primio loptu a potom uputio izuzetno precizan udarac i matirao golmana Gruzije. Sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

Na samom početku drugog dela, Španija je došla do prednosti. Fabijan Ruiz ostao je sam na drugoj stativi na dva metra od gola, bio je previše blizu i Mamardašvili nije uspeo da odreaguje u 51. minutu utakmice. U nastavku meča totalna dominacija Španije, a do trećeg gola stigli su u 75. minutu meča. Niko Vilijams je sjajno šutirao, a Tačku na ovaj meč stavio je Dani Olmo golom u 83. minutu.

Španija će se u četvrtfinalu Evropskog prvenstva sastati sa Nemačkom.

VIMBLDON: Novak saznao protivnika u 2. kolu

Srpski teniser je bez većih problema obezbedio plasman u 2. kolo Vimbldona pošto je savladao Koprivu 3:0. Saznao je i...