EURO: Diogo Kosta poslao Portugal dalje, sjajna Slovenija odigrala meč za nezaborav

Reprezentacija Portugala prošla je dalje u 1/4 finale pošto je posle penala savladala Sloveniju 3:0.

Iako nije bilo golova u 90.minuta igre, ne možemo reći da meč nije bio zanimljiv.

Ono što je glavni utisak je da Kristijano Ronaldo je šutirao iz svih mogućih pozicija. Verovatno i najbolju šansu je imao u 87.minutu kada je izašao sam ispred Oblaka, ali je loše šutirao. Meč je tako otišao u produžetke.

U produžetku, ponovo su Ronaldo i Oblak bili u centru pažnje, pošto je sudija Orsato svirao penal u 105.minutu. Portugalac je izveo penal, ali je slovenački golman sjajno odbranio i u drugi produžetak se ušlo bez golova.

Tu smo videli kolosalnu priliku za Sloveniju 5 minuta pre kraja. Pepe je napravio prvi kiks, izgubio loptu na centru, a Šeško je izašao sam ispred golmana Portugala. Jako loše je šutirao i propuštena je velika šansa za pobedu Slovenaca.

Na kraju se otišlo u penal seriju.

Tu je potpuni vladar bio golman Kosta koji je odbranio 3 od 3 penala i posle odbrane Šešku odveo je svoj tim dalje na meč sa Francuskom.

Zvezda i dalje ima šanse da angažuje igrača koji je zablistao na Evropskom prvenstvu

Reprezentativni štoper reprezentacije Slovenije Vanja Drkušić već godinu dana je želja Crvene zvezde, a nedavno je i sam potvrdio...