EURO: Francuska iz odbitka poslala u penziju belgijsku nikad dokazanu generaciju (VIDEO)

Fudbaleri Francuske plasirali su se u 1/4 finale Evropksog prvenstva pošto su savladali Belgiju 1:0.

Meč je bio verovatno jedan od najlošijih na prvenstvu, za mnogo osnovnih tehničkih grešaka za igrače ovog nivoa.

Belgija je odlučila da pokuša iz kontra napada nešto da uradi i najbolju šansu su imali u drugom poluvremenu kada je Teo Ernandez uklizao u poslednjem trenutku Karasku.

Sa druge strane Francuska je napadala, obično preko Mbapea, ali je to bilo stihijski i bez nekog jasnog plana. Ipak, u 85. minutu uspeli su da dođu do gola. Lopta je stigla do Kolo Muanija, koji ju je loše zahvatio, ali je na putu do gola pogodila Vertongena i skrenula u mrežu Belgije.

Na kraju to je bilo dovoljno za pobedu i prolaz dalje. Francuska će u 1/4 finalu igrati protiv boljeg iz meča Portugal – Slovenija.

Tragičar sa Evropskog prvenstva pojačava jedan od najvećih hitova evropskog fudbala?!

Žoao Feliks će želeti što pre da zaboravi jučerašnji dan i čitavo Evropsko prvenstvo, pošto je njegov promašaj bio...