EURO: Demiral i Mert poslali Tursku među osam najboljih (VIDEO)

U veoma uzbudljivom meču 1/8 finala Evropksog prvenstva, Turska je savladal Austriju 2:1. Zanimljivo je da su sva tri gola pala posle kornera.

Meč je otvoren pogotkom u samom startu.

Posle 57 sekudni, Demiral je odlično iskoristio gužvu u petercu i poslao loptu u mrežu za vođstvo.

Od tada Astrija je napadala i imala jednu veliku priliku. Pogađate – posle kornera. Lopta je neverovtno prošla po gol liniji, i izašla u aut.

U drugom poluvremenu Turska je postigla gol u 59. minut, a Demiral je ovoga puta reagovao glavom posle udarca iz ugla.

Međutim, prednost od 2 gola razlike nije dugo trajala, jer je posle 7 minuta Gregorič iskoristio odbitak i doneo nadu svojoj ekipi.

Od tog trenutka Austrija je krenula svim silama u napad. Najbolju šansu su imali u 5. minutu nadoknade kada je Baumgartner imao sjajnu priliku da glavom da gol, ali je Mert napravio odbranu prvenstva za prolazak dalje ekipe Turske.

U 1/4 finalu će se sastati sa Holandijom.

VELIKI TRANSFER: Benfiku čeka najskuplji povratak u istoriji kluba?

Portugalski napadač Žoao Feliks trenutno se bori sa reprezentacijom na Evropskom prvenstvu za polufinale. Njih večeras očekuje težak izazov u...