Holandija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva (VIDEO)

Fudbaleri Holandije plasirali u se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su savladali Rumuniju sa 3-0.

Oranje je vodilo na poluvremenu zahvaljujući golu Kodija Gakpoa u 20. minutu nakon solo akcije.

Fudbaler Liuverpula je zatresao mrežu i u 63. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije nakon VAR provere.

Na 2-0 povisio je Donijel Melen u 83. minutu, a ovog puta je Gakpo učinku pridodao i asistenciju, odradivši najveći deo posla. Igraču Borusije nije bilo teško da bude egzekutor, nakon što je Gakpo prošao na samoj granici sa gol autom i ostavio saigraču loptu kao na tacni.

U trećem minutu zaustavnog vremena Melen je postigao i drugi svoj gol i tako postavio konačan rezultat. Ovog puta je bio precizan nakon kontre koju je izneo potpuno sam.

U četvrtfinalu Holandija će se sastati sa pobednikom poslednje utakmice osmine finala između Austrije i Turske, koja je na programu večeras.

VIMBLDON: Zverev rutinski zakazao meč sa nadom domaće publike

Nemački teniser Aleksandar Zverev, obezbetio je igranje u trećem kolu Vimbldona. Sa 3:0 slavio je protiv Amerikanca Markosa Girona. Po setovima...