SKORO TRI SATA NA TERENU: Miša ide dalje, čeka se svetski broj jedan!

Srpski teniser Miomir Kecmanović, plasirao se u treće kolo Vimbldona. Nakon napornog meča u pet setova i skoro tri sata, slavio je protiv Holanđanina Talona Grikspora.

Po setovima 4:6, 7:6 (7), 1:6, 6:2, 6:3

Naš igrač je na startu poveo 2:0 a odmah i pretrpeo brejk. Potom je Holanđanin još jednom Miomiru oduzeo servis za 1:0 u setovima. U drugom je Srbin imao samo dve brejk lopte pa se otišlo u taj brejk. Dobio ga je Kecmanović nakon 16 poena.

U trećem setu je naš igrač bio bez snage. Holandski takmičar ga je za 25 minuta rešio u svoju korist sa dva brejka. Iako je u jednom gemu Kecmanović imao pet brejk šansi.

Naš teniser je u četvrtom gemu četvrtog seta napravio brejk i poveo 4:1. Ubrzo i 5:2 i stigao da izbori peti set. Namučio se da osvoji prvi gem. U osmom gemu je napravio prvi brejk koji je kasnije bio dovoljan za plasman u treće kolo.

U borbi za osminu finala, protivnik mu je pobednik italijanskog okršaja Siner-Beretini.