PODIGNUT PEHAR: Zvezda preokretom do pobede nad Zenitom, Leković pogodio! (VIDEO)

Fuudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit u Sankt Peterburgu nakon preokreta sa 2-1, u prijateljskoj utakmici.

Ruski klub je vodio već od petog minuta, kada je Klaudinjo iz velike daljine savladao mladog Ivana Gutešu, nakon što je Stojić zakasnio da izađe u blok.

Ovaj rezultat se održao do kraja prvog dela, ali je početak drugog poluvremena pripao crveno-belima. Aleksandar Katai je u 49. minutu poravnao na 1-1, kada je nakon dodavanja Dalsija uhvatio na krivoj nozi golmana Zenita i pogodio malu mrežu.

U završnici je Guteša, koji je branio od početka utakmice umesto rekonvalescenta Omrija Glazera, sprečio odličnom odbranom izglednu šansu Zenita u kontri.

Ubrzo nakon toga je mladi Stefan Leković, koji se vrtaio sa pozajmice iz Viljareala, pogodio glavom nakon kornera za preokret i pobedu srpskog tima.

Zvezdi na ovom pripremnom turniu ostaje još da odigra duel sa argentinskim Teljeresom.

Zenit (4-2-3-1): Latišonok (od 46. Adamov) – Volkov (od 82. Mantuan), Rodrigao, Eraković (od 63. Gorškov), Santos – Vendel (od 82. Kovalenko), Barios – Klaudinjo, Mostovoj (od 63. Pedro), Glušenkov – Kasijera (od 63. Isidor).

Crvena zvezda (4-2-3-1): Guteša – Mimović, Stojić (od 77. Leković), Điga, Rodić – Dalsio (od 77. Knežević), Hvan (od 63. Kanga) – Jovanović (od 46. Ilić), Katai (od 63. Puma), Ivanić (od 63. Šljivić) – Endijaje (od 90+3 Sremčević).

NEVEROVATNO, ALI ISTINITO: Srpski džudista suspendovan jer se prekrstio pre borbe! (VIDEO)

Srpski džudista Nemanja Majdov suspendovan je na 5 meseci od strane Svetske džudo federacije iz više nego neverovatnog razloga....