EURO: Španija je u finalu! (VIDEO)

Reprezentacija Španije ušla je u finale Evropskog prvenstva pošto je savladala Francusku u prvom polufinalu 2:1.

Krenulo je silovito na obe strane.

Španija je imala prvu šansu pošto je Jamal centrirao, a Ruiz glavom iz izgledne šanse poslao loptu preko gola.

Samo pet minuta kasnije iz gotov iste situacije, Mbape je centrirao Kolo Muaniju, koji je precizno spustio loptu u mrežu i Francuska je povela.

U tih nekoliko minuta Francuska je napadala i pravila probleme odbrani Španije preko Mbapea, ali je onda usledio hladan tuš u vidu sjajnog gola Lamina Jamala, kojim je postao najmlađi strelac u istoiji evropskih prvenstava.

Vrlo brzo Španci su napravili i kompletan preokret, pošto je psole jedne kombinacije na ivici kaznenog prostora, Olmo napravio sjajne drilinge i postigao gol uz pomoć Kundea koji ju je zakucao u svoj gol.

Do kraja poluvrmena više nije bilo uzbuđenja, a u drugom delu Francuska je napadala. Nije to bilo organizovano, čekao se neki potez, dok je Španija svaku priliku koristila da što duže drži loptu.

Imali su Francuzi dve prilike u finišu, a najbolju Mbape u 85. minutu, međutim šutirao je visoko preko gola.

Na kraju, Španija je zasluženo u finalu gde će čekati pobednika meča Engleska – Holandija.

NEMA PUNO IZBORA: Perišića želi samo jedan klub, nedavno mu je “zalupio vrata”!

Ivan Perišić je slobodan igrač nakon što je u završnici prelaznog roka isplatio Hajduku 200 hiljada evra za raskid...