KOPA AMERIKA: Kolumbija u finalu, odolela više od poluvremena sa igračem manje (VIDEO)

Fudbaleri Kolumbije plasirali su se u finale Kopa Amerike, nakon pobede nad Urugvajem sa 1-0.

Kolumbijci su igrali veoma lep fudbal za oko tokom prvog poluvremena, a nagrada je stigla u 39. minutu, kada je posle centaršuta Hamesa Rodrigesa iz kornera, Džeferson Lerma glavom sa druge stative pogodio bliži ugao gola.

Ni nakon toga Kolumbija nije prestala da napada, a fudbaleri su delovali kao da uživaju na terenu. Ipak, utisak je pokvario potpuno nepotreban potez Danijela Munjoza u zaustavnom vremenu prvog dela, kada je udario protivničkog igrača bez lopte i zaradio drugi žuti karton.

Međutim, čak su i tada Kolumbijci nastavili sa napadima i solo prodorima do kraja poluvremena, dok su tokom drugog odoleli i sačuvali prednost uprkos igraču manje na terenu.

U finalu će se sastati sa braniocem titule i svetskim šampionom Argentinom.

VEČITI SAZNALI: Zvezda posle LŠ u Humskoj, on sudi derbi

Večiti derbi, prvi ove sezone između fudbalera Crvene zvezde i Partizana igra se u ponedeljak. Crveno-beli su poraženi protiv Benfike...