EURO: Španija zasluženo do titule (VIDEO)

Fudbaleri Španije postali su prvaci Evrope po četvrti put u Istoriji pošto su savladali Englesku u finalu 2:1.

Prvo poluvreme je bilo poprilično loše i nezanimljivo. Španija je imala više loptu u posedu, ali je Engleska imala bolje prilike preko Vokera i Fodena.

Na poluvreme se otišlo bez golova, a onda u drugom delu posle 90 sekundi pao je gol.

Lamin Jamal je prvi put napravio prednost protiv Luka Šoa i pobegao mu, asistirao Vilijamsu koji plasira loptu iza Pikforda.

Od tog trenutka Španija dominira terenom, stvorili su još tri prilike, ali E nglezi su izjednačili posle kontre u 73. minutu. Strelac je bio Paler na dodavanje Belingema. Palmer je samo 3 minuta ranije ušao u igru.

Posle gola Španija je nastavila da dominira terenom, i ponovo je počela da pravi šanse. Posle jedne sjajne akcije 5 minuta pre kraja Ojezabal je sjajno reagovao na centaršut Kukurelje za veliko slavlje Španaca.

Engleska je odmah posle gola imala korner i priliku da opet izjednači, ali je Olmo izbacio loptu sa gol linije.

SAOPŠTENJE: Radnički 1923 odgovorio Mrkeli

Fudbalski klub Radnički iz Kragujevca nije ostao imun na izjave sprotskog direktora Zvezde Mitra Mrkele o njima i njihovom...