POČELA SUPERLIGA: Kragujevčani poraženi na premijeri od prošlosezonskog davljenika, svih pet golova postigli igrači istog tima (VIDEO)

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog, predsatvnika Srbije u kavlifkacijama za Ligu konferencija, poraženi su u prvom kolu Superlige od Železničara iz Pančeva sa 3-2.

Ova utakmica odigrana je na novom stadionu u Leskovcu, pošto se na stadionu “Čika Dača” vrši rekonstrukcija.

Zanimljivo je da je svih pet golova postignuto od strane gostiju, pošto su oba gola Radničkog zapravo u svoju mrežu smestili fudbaleri Železničara.

Prvo poluvreme bilo je posebno efikasno, nakon kojeg je Železničar vodio sa 3-1.

Već u 3. minutu je Branislav Knežević doneo prednost, a dvanaest minuta kasnije već je bilo 2-0 posle gola Darija Grgića.

Nikola Jovanović je u 29. minutu postigao autogol i tako smanjio na 2-1, ali je u trećem minutu zaustavnog vremena prvog dela Lazar Romanić, za kog su navodno interesovanje pokazali večiti rivali, pogodio za 3-1.

Jedini gol u drugom poluvremenu viđen je u 53. minutu, kada je svoju mrežu nakon centaršuta pogodio Matija Mitrović.

Ipak, do kraja Radnički nije uspeo da dođe ni do boda.