Srbija deklasirala Grčku za odlazak na OI

Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Grčku u generalnoj proveri pred OI – 94:72.

Srbija bolje otvorila utakmicu i izabranici Svetislava Pešića igrali su vrlo tečno. Uvodne minute su obeležili Filip Petrušev i Bogdan bogdanović koji su bili napadački raspoloženi, a Aleksa Avramović je davao ritam kompletnoj ekipi.

Sa druge strane Grčka je otvorila loše šuterski, ali su držali priključak. Posle prve četvrtine je bilo 26:21.

Posle izmena u Srbiji igra je pala, ali grci nisu preokrenuli. Adetokumbo je imao problem sa penala, a pošto se vratila prva petorka Srbija je uspostavila ponovo ravnotežu. Na poluvremenu je bilo 48:39.

U trećem periodu Srbija je nastavila da dobro igra i podigla je prednost dobrim sekvencama Bogdanovića i Jokića. Za razliku od pvog poluvremena, igra nije padala posle izmena pa je “druga petorka” održala jak ritam i prednost. Posle treće četvrtine je bilo 72:58, a početak četvrte četvrtine je samo doneo nastavak u istom ritmu.

Srbija je bila razigrana i prednost je rasla do maksimalnih 23 poena viška 88:68 posle koša Jokića.

Čak i to u finišu nije značilo da je kraj, pa je odmah posle tajm auta Bogdanović trojkom razgalio Arenu posle čega je Pešić izveo kapitena i Jokića. Na kraju 94:72.

Kod Srbije Bogdanović je ubacio 19 poena (5/5 trojke), Jokić 16, Petrušev 15.