LE: Ajaks tek u završnici došao do pobede nad Vojvodinom u Amsterdamu, Vukanović pogodio stativu (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine poraženi su minimalnim rezultatom 1-0 od Ajaksa na Johan Krojf areni, u prvoj utakmici dvomeča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Iako je domaćin očekivano imao inicijativu i stvorio više šansi, i Novosađani se nisu obrukali protiv tima koji je ne tako davno igrao važnu ulogu u Ligi šampiona.

Odlučujući pogodak postigao je Branko van den Bomen tek u 86. minutu, kada je bio precizan glavom nakon centaršuta Mike Gotsa sa leve strane.

Prethodno je srpski tim mogao da povede u 72. minutu, kada je, nakon lucidnog dodavanja Serija kroz sredinu, Vukanović uhvatio golmana na pogrešnoj nozi, ali je pogodio samo stativu.

Revanš će biti odigran prvog avgusta od 20 časova na terenu TSC iz Bačke Topole.

ODLUČENO: On će suditi meč Danska – Srbije

Glavni sudija na meču drugog kola grupe A4 Lige nacija između Danske i Srbije biće Kris Kavano iz Engleske. Njemu...