OI KOŠARKA: Janis i Papanikolau ostali bez podrške, Kanađanima pobeda!

Košarkaši Kanade savladali su Grčku 86:79 u prvom kolu B grupe Olimpijskih igara. Već od starta meča nisu protivniku dozvolili da povede za rutinski trijumf. Iako je rival pri kraju sustigao prednost i imao šansu za potpuni preokret.

Na polovini prve četvrtine, Kanađani su već imali dvocifren plus 19:7. Uz dve pogođene trojke.

Prednost su nastavili da održavaju i kroz drugi period. Imali +10 (48:38) na poluvremenu.

Nisu ispuštali stečenu razliku ni u trećoj četvrtini Kanađani. Imali su i +8. Grci uporno pokušavali da stignu rezultat i meč učine zanimljivijim u finišu. Uspelo im je da sustignu -12 u poslednja tri minuta meča i priđu na 80:78. Šaj Gildžuz Aleksander je to odbio. Džamal Marej na 15 sekundi do kraja pogodio bacanja za +5 (84:79)

Potom je i trijumf potvrdio Er Džej Beret koji je sa 23 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Sa 21 košem ga je pratio Gildžuz Aleksander.

Kod Grka, nije bilo dovoljno ni 34 poena Adetokumba. Papanikolau je sa 17 koševa bio jedini raspoložen uz njega.

Ranije je u ovoj grupi Australija jutros savladala Španiju 92:80.

NEVEROVATNO, ALI ISTINITO: Srpski džudista suspendovan jer se prekrstio pre borbe! (VIDEO)

Srpski džudista Nemanja Majdov suspendovan je na 5 meseci od strane Svetske džudo federacije iz više nego neverovatnog razloga....