Lajović ispao sa OI posle neverovatnog pada u igri

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u 2. kolo Olimpijskih igara. On je u prvoj rundi poražen od nemačkog tenisera Maksimilijana Merterera tri seta – 3:6, 7:6(8), 3:6

Marterer dobio je prvi set rezultatom 6:3. U drugom setu, Marterer je rano došao do brejka prednosti i držao tu prednost, čak je imao i meč loptu, ali je Lajović uspeo da izjednači na 5:5 i u taj-brejku da dođe do izjednačenja, uprkos dve meč lopte koje je imao Nemac.

U trećem setu Lajović je poveo 3:1, međutim tu sledi veliki pad i srpski teniser gubi čak pet gemova zaredom i ispada sa turnira.