Dinamo je klasa za Partizan, lagana pobeda Ukrajinaca i u Humskoj

Fudbaleri Dinamo iz Kijeva su i u drugom meču pobedili Partizan 0:3, i sa 2:9 ukupnim rezultatom nastavili dalje put ka Ligi šampiona.

Dinamo je od početka bio bolji rival i imao više loptu u svom posedu, ali nisu pravili velike šanse. Igralo se u laganom ritmu, a onda je u 17. minutu došlo do velike greške u odbrani Partizana i Dinamo je došao do vođstva.

Ovusu i Kalulu su napravili neverovatan početnički kiks koji je iskoristio iskusni Jarmolenko i Dinamo je poveo.

Do kraja poluvremena Dinamo je i dalje bio bolji rival, a Partizan je delovao bespomoćno.

U drugom poluvremenu, posle samo 3 minuta najbolja šansa za Partizan. Jurčević je centrirao, Saldanja zahvatio loptu glavom, a lopta je pogodila stativu.

Ponovo se potom ušlo u miran ritam, a onda posle nove greške odbrane novi gol za Dinamo. Svetozar Marković je skrivio penal, a Vanat je bio precizan i doneo vođstvo 0:2.

Do kraja meča, Dinamo je imao još jednu veliku priliku, kao i poništen gol, a onda su i u nadokndai postigli treći gol, a strelac je bio Karavajev.

Partizan će nastaviti takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a protivnik će im biti Lugano.

VEČITI SAZNALI: Zvezda posle LŠ u Humskoj, on sudi derbi

Večiti derbi, prvi ove sezone između fudbalera Crvene zvezde i Partizana igra se u ponedeljak. Crveno-beli su poraženi protiv Benfike...