SLEDI DUEL SA BIVŠIM KLUBOM: Birmančević odveo Spartu nadomak Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri praške Sparte došli su na korak od plasmana u Ligu šampiona, pošto su u dvomeču bili bolji od rumunskog FCSB-a.

Nakon što je duel u Češkoj završen nerešeno 1-1, rumunski tim nije iskoristio domaći teren.

Najviše zahvaljujući našem Veljku Birmančeviću, koji je golovima u 13. i 28. minutu poveo svoj tim ka trijumfu.

On se prvo našao na pravom mestu usled kornera i odbrane golmana rumunskog tima i doneo prednosti od 1-0, da bi potom sa penala povisio na 2-0.

Potom je na svoj učinak pridodao i asistenciju za Lukasa Haraslina, koji je u 37. minutu pogodio za velikih 3-0, koji su ostali na snazi do poluvremena.

Iako se činilo da je sve već rešeno, drama nije izostala.

Darijus Olaru je u 60. minutu smanjio na 3-1, dok je Malkom Edjuma u 85. doveo do usijanja ovaj duel, ali ipak nije domaćin uspeo da ga uvede u produžetke.

Za plasman u grupnu fazu Lige šampiona Sparta će se boriti sa Malmeom, bivšim klubom Brmančevića, koji je izbacio grčki PAOK.

NEVEROVATNO, ALI ISTINITO: Srpski džudista suspendovan jer se prekrstio pre borbe! (VIDEO)

Srpski džudista Nemanja Majdov suspendovan je na 5 meseci od strane Svetske džudo federacije iz više nego neverovatnog razloga....