ISTORIJSKA NOĆ U BANJALUCI: Borac obezbedio evropsku jesen!

Fudbaleri Borca iz Banjaluke obezbedili su prvi plasman u grupnu fazu UEFA takmičenja u svojoj istorijapošto su u dramatičnom revanšu uspeli su da pobede Ki Klaksvik – 3:1 (1:0, 2:1), tj. prođu dalje ukupnim rezultatom 4:3.

Borac će u najgoru ruku igrati grupnu fazu Lige Konferencija.

Borac je poveo preko Nikole Srećkovća u 17. minutu. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Srpski internacionalac Deni Pavlović u 53. minutu uspeo da donese izjednačenje KI Klaksviku, da bi svega dva minuta posle Srećković ponovo bio precizan. Međutim, njegov gol je poništen zbog ofsajda, pa je ostalo 1:1.

Kako se meč u Republici Srpskoj bližio kraju, činilo se da su Banjalučani na pragu ispadanja, ali je u 82. minutu usledio nezadrživ projektil Stefana Savića, za novi egal u ukupnom odnosu snaga (3:3).

U produžecima je domaćin imao više snage i koncentracije, a gol vredan trijumfa delo je Holanđanina Barta Mejersa u 93. minutu. Borac tako ima osiguranu grupnu fazu Lige konferencije.

SERIJA A: Parma ponovo poražena nakon crvenog kartona i preokreta, slavio i Lacio (VIDEO)

Danas su odigrane poslednje dve utakmice 4. kola Serije A, a pobede su upisali Udineze i Lacio. Udineze je nakon...