IZGUBIĆE DOSTA BODOVA: Alkaraz poražen na startu Sinsinatija! (VIDEO)

Treći teniser sveta Karlos Alkaraz poražen je u prvom meču masters turnira u Sinsinatiju!

Od njega je u drugom kolu, nakon što je Španac bio slobodan na startu, bolji bio iskusni Francuz Gael Monfis sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (7:5) i 6:4.

Na ovaj način će Alkaraz izgubiti dosta bodova, pošto je prošle godine u finalu za pamćenje poražen od Novaka Đokovića.

Tako je publika u Sinsinatiju ostala bez prošlogodišnjih finalista, pošto je Đoković otkazao odbranu titule nakon osvajanja olimpijskog zlata, upravo pobedom nad Alkarazom u finalu.

Alkarazu je u prvom setu bio dovoljan brejk u trećem gemu, pošto više nije bilo brojk lopti ni sa jedne strane.

U drugom setu je Alkaraz prvi u šestom gemu spasao čak 4 brejk šanse rivala i izjednačio na 3:3, da bi potom propustio dve koje su mogle da ga stave u situaciju da servira za meč.

Nakon što je morao da spase brejk-set loptu u poslednjem gemu, Alkaraz je ipak izgubio set u tajbrejku, da bi u odlučujućem setu presudio brejk Monfisa u trećem gemu, koji je sačuvao do kraja uz dve spasene brejk lopte.

U narednom kolu Monfis će igrati protiv Holgera Runea, koji je bio bolji od Portugalca Nuno Borgesa.

Milojević pred početak Lige šampiona: Ne obećavamo, daćemo sve od sebe

Crvena zvezda u četvrtak počinje novu sezonu u Ligi šampiona. Biće to četvrti put da crveno-beli igraju elitno evropsko...