PL: Arsenal sigurno krenuo u novi napad na titulu, pokazana dva crvena kartona (VIDEO)

Odigrane su još četiri utakmice prvog kola Premijer lige, u popodnevnom subotnjem terminu, a pobede su ostvarili Arsenal, Brajton i Njukasl.

Tobdžije su najavile da će i treću sezonu zaredom konkurisati ozbiljno za titulu, pošto su na Emirejtsu savladali Vulverhemton sa 2-0.

Najzaslužniji za trijumf bili su Kai Haverc i Bukajo Saka, koji su upisali po gol i asistenciju.

Prvo je Nemac u 24. minut glavom doneo prednost posle centaršuta Sake sa desne strane, da bi potom Saka sebi sam izgradio poziciju za šut iz šesnaesterca i postavio konačan rezultat u 74. minutu.

U drugom kolu Arsenal gostuje prošlosezonskom hitu Aston Vili, dok će Vukovi dočekati Čelsi.

Brajton je bio najubedljiviji danas, pošto je u gostima sa 3-0 savladao Everton.

Na poluvremenu su vodili sa 1-0 zahvaljujući golu Kaoru Mitome u 26. minutu.

Na 2-0 je povisio Dani Velbek u 56. minutu, da bi osam minuta kasnije imali i olakšavajući okolnost pošto je Ešli Jang zaradio direktan crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Simon Adingra u 87. minutu, a ovom prilikom je Velbek svom učinku pridodao i asistenciju.

Brajton u sledećem kolu dočekuje Mančester Junajted, a Everton gostuje Totenhemu.

Njukasl je sezonu otvorio minimalnom pobedom (1-0) nad Sautemptonom na Sent Džejms Parku.

Odlučujući pogodak postigao je Žoelington u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Tako gosti nisu iskoristili činjenicu da su već od 28. minutu imali igrača više na terenu, posle direktnog crvenog kartona koji je pokazan Fabijanu Šaru.

Sautempton u narednom kolu dočekuje Notingem Forest, dok će Njukasl gostovati Bornmutu.

Upravo su Notingem i Bornmut remizirali danas, pošto je duel na Siti Graund stadionu završen rezultatom 1-1.

Domaćin je vodio na poluvremenu golom Krisa Vuda u 23. minutu, da bi bod spasao Antoin Semenjo u 86. minutu.

ĐOKOVIĆ ZAVRŠIO SA DEJVIS KUPOM: Spektakl protiv Bugarina u Sofiji (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković, pomogao je Srbiji da obezbedi opstanak i bori se za finalni tutnir Svetske grupe Dejvis...