Uspešan start Međedovića na US openu nakon preokreta

Mladi srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za US open.

On je nakon preokreta bio bolji od iskusnog Španca Oriola Roke Batalje, 150. igrača sveta, sa 2:1, po setovima 2:6, 6:4 i 6:2.

U prvom setu Španac je bio bolji zahvaljujući brejkovima u četvrtom i poslednjem, osmom gemu, dok je Hamad propustio jedinu svoju brejk priliku koju je imao u sedmom gemu.

Hamad je izjednačio osvojivši drugi set, u kom je ključan bio brejk u trećem gemu, kada je iskoristio prvu od potencijalne dve prilike da rivalu oduzme servis, dok u ostalim gemovima nije bilo brejk lopti.

Odmah na početku odlučujućeg seta Međedović je brejknuo rivala i čuvao prednost, nanizavši na kraju tri uzastopna gema i završivši meč.

U narednom kolu igraće sigurno protiv hrvatskog tenisera, samo ostaje da se vidi kog, pošto čeka pobednika duela između 19-godišnjeg Dina Prižmića i Duje Ajdukovića.

NEVEROVATNO, ALI ISTINITO: Srpski džudista suspendovan jer se prekrstio pre borbe! (VIDEO)

Srpski džudista Nemanja Majdov suspendovan je na 5 meseci od strane Svetske džudo federacije iz više nego neverovatnog razloga....