ĐERE NAKON PREDAJE: Imao sam ovakvih problema tokom karijere

Srpski teniseri Laslo Đere i Novak Đoković nisu do kraja odigrali međusobni meč na US Openu.

Drugi nosilac turnira je vodio sa 2:0 u setovima. Imao brejk prednosti u trećem.

Tada je mlađi Đere predao duel zbog povrede.

Mislim da sam generalno odigrao dobar meč. Malo sam tužan kako sam izgubio prvi set. Igrao sam prilično dobro i taj gem na 5:4 je bio baš loš. Imao sam svojih šansi u prvom setu. U drugom setu sam osećao da igram bolje od njega i mislim da je rezultat to pokazivao do 4:2. Uspeo sam da ga brejknem. U drugom setu sam počeo da osećam blago zatezanje u trbušnom mišiću pri servisu, ali samo malo. Onda na 4:3 to je bio oštar bol. Od tog trenutka nije bilo šanse za povratak. Imao sam ovakvih problema tokom svoje karijere, znam osećaj. Možda je i neka ruptura, ne znam. Nisam bio sposoban da serviram kao što mogu, tako ne možete da igrate protiv Novaka, opisao je on situaciju sa povredom.

Đoković mu je poželeo brz oporavak. I nastavlja odbranu pehara protiv Alekseja Popirina iz Australije.