U SRPSKOM SPEKTAKLU: Novak vodio, povreda jača od Lasla!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena.

U srpskom okršaju, predao mu je sunarodnik Laslo Đere. Pri rezultatu 2:0 u setovima i 2:0 u trećem.

Prva dva dela igre, Novak je osvojio sa po 6:4.

U prvom setu, oba igrača su spašavali brejk lopte. Đereu je pala koncentracija u završnici. Đoković mu je oduzeo servis u 10 gemu povevši sa 1:0.

I u drugom setu su nastavili sa stvaranjem prilika da jedan drugom uzmu servis. Što je uspelo Đereu koji potvrđuje prednost od 3:1. Tokom kasnije faze seta, Đoković je izjednačio na 4:4 nakon velike borbe u osmom gemu.

U sledećem je kompletirao preokret za 5:4. Od 4:2 za Lasla, vezao je olimpijski šampion četiri gema za vođstvo od 2:0 u setovima. Drugi put je Đoković bio bolji u trenucima kada se set odlučivao.

Seriju oosvojenih gemova, Đoković je produžio i na početku seta. Nakon brejka, poveo je sa 2:0. I tu je bio kraj susreta, pošto je Đere predao zbog povrede.

Đoković u borbi za osminu finala igra protiv Australijanca Alekseja Popirina.

Dobio je do sada Novak sva tri duela protiv narednog rivala.

Zvezdan Terzić otkrio koliko je ostalo ulaznica za Benfiku

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak započinju takmičenje u Ligi šampiona, a protivnik u Beogradu će im biti slavna Benfika. Srpsi...