Alkaraz ubedljivo poražen u drugom kolu US opena!

Treći teniser sveta Karlos Alkaraz, šampion Rolan Garosa i Vimbldona, poražen je već u drugom kolu US opena.

Njega je ubedljivo savladao Holanđanin Botik Van de Zandšlup, trenutno tek 74. igrač sveta, sa 3:0, po setovima 6:1, 7:5 i 6:4.

U prvom setu su ključni bili brejkovi u drugom i šestom gemu, dok Alkaraz nije stigao čak ni do brejk šanse.

Slično je započeo i drugi set, pošto je Holanđanin brejkom poveo sa 2:1, ali je Španac ovog puta odmah uzvratio. Ipak, u ključnom momentu Van de Zandšlup pravi brzi brejk za 6:5, a potom servisom dolazi do drugog seta.

Alkaraz je prvi izgubio servis i u trećem setu, ali je još jednom odmah usledio ribrejk za 3:3. Međutim, još jednom uzalud, pošto je ponovo dozvolio brejk u odlučujućem trenutku, nakon čega je Holanđanin završio meč sigurnim servis – gemom.

U trećem kolu Van De Zandšlup sastaće se sa Britancem Džekom Drejperom, koji je sa 3:0 bio bolji od Argentinca Fakunda Dijaza Koste.

Bogdanović veruje u ostanak Pešića, govorio i o potencijalnom sastavu za Evrobasket

Kapiten srpske košarkaške reprezentacije Bogdan Bogdanović gostovao je večeras u emisiji "Oko" na RTS-u, gde je govorio i o...