PL: Haland “zakucao” Čekićare het-trikom, Vila teško do pobede nad povratnikom u elitu (VIDEO)

Aktuelni šampion Mančester Siti savladao je Vest Hem kao gost sa 3-1, u utakmici 3. kola Premijer lige.

Najzaslužniji za pobedu bio je Erling Haland, koji je postigao sva tri gola, tako kompletiravši het-trik.

Norvežanin je prednost doneo već u 10. minutu posle asistencije Bernarda Silve, ali je devet minuta kasnije Ruben Dijaš autogolom izjednačio, skrenuvši loptu u gol Građana.

Međutim, Haland je do kraja poluvremena vratio prednost gostima novim svojim pogotkom u 30. minutu, da bi tačku stavio u 84. minutu.

Daleko teže do pobede stigla je Aston Vila, jedno od najprijatnijih iznenađenja prošle sezone u Evropi i učesnik ovogodišnje Lige šampiona. U gostima su slavili sa 2-1 protiv povratnika u elitu i bivšeg senzacionalnog šampiona Lestera.

Na poluvremenu su gosti vodili golom Amadua Onane u 28. minutu.

Na 2-0 je povisio Jon Djuran u 63. minutu, da bi Fakund Buonanote prepolovio zaostatak deset minuta kasnije.

Ipak, nije bilo vremena da domaćin dođe makar do boda, iako je stvorio dosta šansi.

Ostali rezultati:

Brentford – Sautempton 3-1

Everton – Bornmut 2-3

Ipsvič – Fulam 1-1

Notingem Forest – Vulverhempton 1-1

ĐOKOVIĆ ZAVRŠIO SA DEJVIS KUPOM: Spektakl protiv Bugarina u Sofiji (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković, pomogao je Srbiji da obezbedi opstanak i bori se za finalni tutnir Svetske grupe Dejvis...