US OPEN: Medvedev odradio svoj deo posla, čeka se Siner za spektakl

Ruski teniser Danil Medvedev, plasirao se u četvrtfinale US Opena.

Finalista od prošle godine, slavio je protiv Portugalca Nuna Borhesa sa 3:0.

Po setovima 6:0, 6:1, 6:3 za manje od dva sata. Uz ekspresna prva dva seta.

Prošlogodišnji finalista je odmah u prvom gemu meča napravio brejk. Ostatak je bio “jednosmerna ulica” a Rus nije dao ni gem rivalu povevši sa 1:0 nakon samo 24 minuta igre.

Borhes se tek na početku drugog seta upisao na semafor. Ali je Medvedev vezao pet gemova za veliku prednost od 5:1. Iako je portugalski igrač imao brejk lopte da vrati jedan oduzeti servis. Niz je peti igrač sveta kompletirao za 2:0 u setovima. Nakon što je bio “sporiji” i završio drugi set za 35 minuta, 11 duže nego prvi.

Treći set je imao potpuno drugačiji tok, jer je portugalski igrač poveo 2:1 nakon brejka. Ali je rus odmah uzvratio. Potom je u završnici napravio odlučujući brejk za plasman u četvrtfinale.

Protivnik mu je pobednik meča između prvog tenisera sveta Janika Sinera i domaće uzdanice Tomija Pola.

Bogdanović veruje u ostanak Pešića, govorio i o potencijalnom sastavu za Evrobasket

Kapiten srpske košarkaške reprezentacije Bogdan Bogdanović gostovao je večeras u emisiji "Oko" na RTS-u, gde je govorio i o...