LIGA NACIJA: Kristijano postigao 900. gol, Portugal savladao Hrvatsku (VIDEO)

U 1. kolu Lige Nacija, Portugal je savladao Hrvatsku 2:1.

Ono što će se pamtiti više od rezultata je to je Kristijano Ronaldo postigao 900. zvanični gol u karijeri.

Portugalce je u vođstvo na „Da Lušu“ doveo Diogo Dalo posle lepe akcije celog tima u 7. minutu i precizne asistencije Bruna Fernandeša. Već u 34. minutu domaći su ponovo napali odbranu Hrvatske po levoj strani, odakle je Nuno Mendeš pogodio Ronalda u desnu nogu, a ovaj plasirao loptu pored nemoćnog Dominika Livakovića za 2:0.

Gosti su do odlaska na odmor uspeli da prepolove prednost rivala, kada je jednu oštru loptu Borne Sose nespretno zakačio Dalo i drugi put se upisao u strelce – ovog puta u pogrešnu mrežu.

U drugoj utakmici Grupe A, Škotska je u Glazgovu stigla dva gola zaostatka iz prvog poluvremena utakmice sa Poljskom i ostala bez boda u sedmom minutu nadoknade vremena – sa bele tačke!

Siguran izvođač u poslednjim sekundama utakmice bio je Nikola Žalevski za konačnih: Škotska – Poljska 2:3 (0:2).

LIGA NACIJA: Danska u finišu slomila Švajcarce (VIDEO)

U grupi u kojoj je Srbija, Danska je savladala Švajcarsku 2:0 u 1. kolu. Od 50. minuta imali su domaći...