LIGA ŠAMPIONA: Vlahović asisitirao, Zvezdini rivali nemoćni! (VIDEO)

Potpuno nova Liga šampiona, počela je danas utakmicama prvog kola od 18:45 časova.

Sada se igra po ligaškom sistemu od 36 ekipa, a prvih osam na tabeli ide dalje u osminu finala.

Juventus je bio siguran protiv PSV-a sa 3:1.

Bjankoneri su na isteku 30. minuta igre vodili 2:0. Vodeći gol, ujedno i prvi u novom formatu LŠ postigao je Kenan Jildiz u 21. minutu. Šest minuta Kasnije, Veston Mekeni je duplirao prednost. Nakon što mu je loptu odložio Dušan Vlahović.

Juventus je na odmor otišao sa dva gola viška protiv Holandskog predstavnika.

U drugom delu, Dušan Vlahović asistirao je Niku Gonzalesu za 3:0 u 52. minutu. Do kraja Filipsovci su smanjili na 3:1 pogotkom Saibarija u nadoknati.

Aston Vila je kao gost lako izašla na kraj sa Jang Bojsom. Slavili su sa 3:0. U duelu gde su mogli da postignu i pet golova uz dominantan nastup.

Vila je povela u Švajcarskoj od 27. minuta, pogotkom Jurija Tilemansa. Tim iz Birmingema je poveo ubrzo sa 2:0. U 38. minutu, upisao se Džejkob Remzi. Do poluvremena, bilo je 3:0 za tim Unai Emerija. Pogodak u 43. minutu postiže Oli Votkins. Ali je poništen zbog igranja rukom.

Kao i onaj Džona Durana na ulasku u poslednjih 10 minuta meča. Priznat je gol Amadu Onani za 3:0 u Švajcarskoj za Vilu.

Od 21 čas se nastavljaju dueli prvog kola.

Standings provided by Sofascore

IVANIĆ POSLE NEUSPEHA: Ne smemo da dopuštamo toliko grešaka

Fudbaler Crvene zvezde Mirko Ivanić komentarisao je poraz od Benfike na startu Lige šampiona. Portugalski tim je osvojio tri boda...