PAVLOS JANAKOPULOS TURNIR: Efesu dovoljna jedna četvrtina pred glavni duel večeri

Košarkaški turnir Pavlos Janakopulos imao je uvertiru pred centralni meč ove večeri između Partizana i domaćina Panatinaikosa.

Efes je bio bolji od Makabija sa 89:66 . Najviše zahvaljujući odličnom igrom u trećoj četvrtini.

Nijedna ekipa tokom prvog perioda nije se uspela rezultatski odvojiti. Makabi je imao +1 (21:20) posle prvih 10 minuta meča.

Turski tim je igrao nešto bolje tokom drugog perioda i imao +6 (37:31). Makabi je uspeo da ode na poluvreme sa -1 (39:38) u korist Efesa.

Koji je tokom treće deonice stekao dvocifrenu prednost dozvolivši rivalu samo 15 ubačenih poena za 10 minuta. Postigavši za to vreme 32 koša. Od tada je samo tim iz Istanbula održao prednost za trijumf.

POSLE VELIKE PAUZE: Boriša Simanić postigao prve zvanične poene! (VIDEO)

Boriša Simanić nije aktivno igrao od povrede i problema sa bubregom na Svetskom prvenstvu prošle godine. Tada su Orlovi osvojili...