BEZ POBEDNIKA U MADRIDSKOM DERBIJU: Atletiko i Real podelili bodove (VIDEO)

U okviru osmog kola La Lige, fudbaleri Atletika i Reala odigrali su nerešeno, a rezultat je bio 1:1.

Najbolju prili u prvom delu utakmice za Atletiko je propustio Hulijan Alvarez, koji se u devetom minutu ušunjao u kazneni prostor Reala dobro šutirao, ali je Kurtoa to odbranio. Bilo je dosta šansieu prvom poluvremenu na obe strane i pravo je čudo da nije bilo golova u prvih 45 minuta. U odličnom ritmu je krenulo drugo poluvreme, domaći su pokušavali preko Alvareza dok je Rodrigo najviše pretio Aletiku. Real je u vođstvo doveo Eder Militao. Štoper ekipe Karla Anćelotija se dobro snašao pred golom, pucao, a lopta na putu ka golu nekoga zakačila i prevarila Jana Oblaka, a sve se to dogodilo u 64.minutu utakmice.

Nakon gola je utakmica prekinuta, jer je usledio haos u režiji navijača Atletika koji su svim i svačim gađali svog nekadašnjeg golmana a sada Reala Tiboa Kurtou. Sudija je nakon toga odlučio da povuče ekipe i poveo ih je u svlačionicu. Nakon pauze koaj je trajala nešto više od 10 minuta, igrači su ponovo izašli na teren i nastavili derbi. Ređali su se napadi pred golom Reača, koji je uspevao da odbrani mnogo toga, ali ne i šut Anhela Koree, koji je izbegao vešto ofsajd zamku u 95. minutu, posle čega je zaobišao Kurtou i matirao ga, za veliko slavlje na stadionu.

SERIJA A: Nastavlja se dominacija Napolija (VIDEO)

Fudbaleri Napolija pobedili su Moncu 2:0 i tako preuzeli lidersku poziciju na tabeli Serije A, a to je bila...